BEST stěhování - stěhování pian

BEST Stěhování poskytuje profesionální stěhování pian. Váš klavír nebo pianino přestěhujeme levně a zároveň profesionálně a bez závad.

Piano - klavír nebo pianino?

Klavír je velký hudební nástroj určen převážně pro koncerty. Říká se mu také koncertní křídlo. Struny jsou umístěny vodorovně. Klavír stojí volně v prostoru.

Klavír

Pianino je menší, běžný nástroj. Struny jsou umístěny svisle. Pianino stojí u zdi.

Pianino

Pro stěhování pian je potřeba rozlišovat, zda se jedná o stěhování klavíru či pianina. Kvůli váze, rozměrům, ale především kvůli postupu stěhování. 

Příprava na stěhování pian - klavíru či pianina

Příprava prostor

V první řadě je zapotřebí zajistit volný přístup k pianu a připravit veškeré přístupové cesty. Nezapomeňte na květiny a nábytek, který je na chodbách v domě.

Požádejte své sousedy, aby tyto předměty na dobu stěhování odstranili. Často se stává, že i na schodišti je mnoho věcí (např. květináče, botníky), a ty pak stěhování značně komplikují.

Příprava piana

Po příjezdu našich pracovníků na adresu nakládky je nástroj zkontrolován a jsou sepsány případné závady a poškození nástroje + fotodokumentace. Následně je piano demontováno a zabaleno (standardně do fixační fólie + ochranné deky), případně dle Vašeho přání můžeme klavír či pianino zabalit do bublinkové fólie nebo vlnité lepenky (karton).

Stěhování klavíru zajišťujeme na transportní lyžině, která je připevněna na klavír. Nohy i lira jsou zabaleny a uloženy do transportních přepravních obalů.

Klasické stěhování klavíru

  • Ke stěhování klavíru po schodišti používáme klasické stěhovací popruhy, na transport po rovném povrchu používáme pianinový vozík (nosnost 1000kg), který má polyuretanové kolečka (šetrný ke všem povrchům).
  • Klasické stěhování klavíru se rozumí stěhování, které je možné realizovat bez pomoci těžké manipulační techniky (hydraulická ruka, jeřáb, kladka).

Stěhování klavíru do 210cm

Stěhování klavíru do 210cm zajišťují 2 naši pracovníci, jedná-li se o klasické stěhování. Mnoho zákazníků z toho má obavy, ale pracovníci kteří toto stěhování zajišťují mají opravdu dostatek sil, zkušeností a nemáme v tomto směru jakékoliv potíže stěhování provést bez závad.

Stěhování klavíru nad 210cm

Jedná-li se o stěhování klavíru nad 210cm, stěhování zajišťují 4 pracovníci.

Klasické stěhování pianina

  • Ke stěhování pianina po schodišti používáme klasické stěhovací popruhy, na transport po rovném povrchu používáme pianinový vozík (nosnost 1000kg), který má polyuretanové kolečka (šetrný ke všem povrchům).
  • Klasické stěhování pianina se rozumí stěhování, které je možné realizovat bez pomoci těžké manipulační techniky (hydraulická ruka, jeřáb, kladka).

Stěhování pianina do 350kg

Stěhování pianina do 350 kg zajišťují 2 naši pracovníci, jedná-li se o klasické stěhování. Mnoho zákazníků z toho má obavy, ale pracovníci kteří toto stěhování zajišťují mají opravdu dostatek sil, zkušeností a nemáme v tomto směru jakékoliv potíže stěhování provést bez závad.

Stěhování pianina nad 350kg

Jedná-li se o stěhování pianina nad 350kg, stěhování zajišťují 4 pracovníci.

Stěhování piana oknem

Jsou místa, na které se klavír nedá nastěhovat klasickým způsobem. Nejčastěji provádíme stěhování klavíru oknem v rodinných domcích, kde si zákazník přeje klavír umístit do prvního patra, nebo si prostě nepřejete aby jsme stěhovali po Vašem novém schodišti. V tomto případě máme několik variant (dle dispozic v daném objektu). Stěhování klavíru můžeme zajistit hydraulickou rukou (zdvih 12m), jeřábem (zdvih do 120m) nebo za pomoci kladky (nosnost 1000kg).

Příprava na stěhování piana oknem

Před realizací tohoto stěhování je zapotřebí návštěva naším technikem, aby jsme mohli celé stěhování detailně naplánovat.

Kontakt

Máte dotazy?

Zavolejte nám na +420 722 535 535 nebo nám zašlete nezávaznou poptávku stěhovacích služeb.